Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Cekcyn

Pielgrzymka na Dolny Śląsk - 5 dni Parafia Cekcyn 16.08 - 20.08.2022

Sobota, 16 Kwiecień 2022 r.

Pielgrzymka na Dolny Śląsk - 5 dni Parafia Cekcyn 16.08 - 20.08.2022


Znalezione obrazy dla zapytania krzeszow opactwo Bazylika w Wambierzycach - Kudowa Zdrój - internetowy serwis informacyjny miasta i uzdrowiska Pielgrzymka na Dolny Śląsk – 5 dni

 

DZIEŃ 1  

TRZEBNICA – WALIM

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Trzebnicy,    gdzienawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej.

Przejazd na poznanie tajemniczego projektu Hitlera, którego ślady do dziś kuszą miłośników historii. Zwiedzimy Muzeum Sztolni Walimskich, czyli szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych tworzących jeden z najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich – kompleks Rzeczka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2       

KRZESZÓW –  ZAMEK KSIĄŻ

– PALMIARNIA W LUBIECHOWIE

Śniadanie i przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny.Następnie przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ  - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3       

KARKONOSKIE WODOSPADY, KARPACZ    

Po śniadaniu przejazd do Szklarskiej Poręby, gdzie podczas spaceru, zobaczymy Wodospady Szklarki i Kamieńczyka - największe wodospady polskich Karkonoszy.  Następnie przejazd do Karpacza, w programie zwiedzania: największy zabytek i symbol miasta - średniowieczna drewniana Świątynia Wang, Skocznia Orlinek, Tama na Łomnicy. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4       

WAMBIERZYCE – KŁODZKO

Po śniadaniu przejazddo usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został  na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Przejazd

do Kłodzka - przejście 600-metrową Podziemną Trasą Turystyczną pod ulicami kłodzkiej starówki, następnie zwiedzanie centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze, jak również Twierdzy Kłodzkiej.Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5         

ŚWIDNICA – LUBIĄŻ 

Śniadanie i przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech  w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami  i barokowymi ozdobami. Na zakończenie w Lubiążu zobaczymy najstarszy i największy Klasztor Cysterski w Europie Środkowo-Wschodniej. Zwiedzimy Kościół św. Jakuba oraz imponującą, barokową salę książęcą. Wyjazd w drogę powrotną,  po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godz. wieczornych.

 

Termin:       16.08 – 20.08.2022

 

Cena pielgrzymki dla grupy:

36 - 40 os.

41 - 46 os.

1380zł

1320 zł

 

 

 

 

 

 

                               Zapewniamy:

 • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***,
 • pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłaty klimatycznej, za zestawy audio-guide itp. (na ten cel należy posiadać ok. 240 zł/os.); napojów do obiadów  i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia  od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej  w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 600  zł
 • w cenie zawarto obowiązkową składkę
 • na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • w wysokości 4 zł od każdego uczestnika.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

MSZE ŚWIĘTE

C E K C Y N
Niedziela i Uroczystości
7.30,  9.15,  12.00,  16.00
Dni powszednie
16.00, 17.00, 18.00 

MAŁE GACNO (filia)
Niedziela i Uroczystości

godz.10.30

I Piątek Miesiąca 

godz. 17.00 spowiedź,

godz. 17.30 Msza św.

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą świętą

BIURO PARAFIALNE

Codziennie po  Mszy świętej

Zanim będzie za późno

kliknij w rysunek aby zobaczyć więcej...

Partner wydarzeń