Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Cekcyn

PIELGRZYMKA WŁOCHY POŁUDNIOWE 08 – 15.09.2023

Środa, 08 Marzec 2023 r.

PIELGRZYMKA WŁOCHY POŁUDNIOWE 08 – 15.09.2023


PIELGRZYMKA WŁOCHY POŁUDNIOWE

08 – 15.09.2023

PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO CEKCYN

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ KRZYSZTOF KOSOBUDZKI

 

 

dzień I

08.09.2023

czwartek

Gdańsk- Neapol

Godz. 11:35 zbiórka na lotnisku w Gdańsku, odprawa biletowo -bagażowa. Godz. 13:35 wylot linią Ryanair do Neapolu. Przylot godz. 16:20, transfer do hotelu w okolicy Neapolu, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

dzień II

09.09.2023

piątek

Neapol- San Giovanni Rotondo

Po śniadaniu udamy się do Neapolu, gdzie nawiedzimy Kościół Matki Bożej z Lourdes i Św. Józefa z grobem Ojca Dolindo. Następnie krótki objazd miasta, które z powodów historycznych, artystycznych i politycznych od czasów średniowiecza uważane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy, z pałacem Królewskim, Castel dell`Uovo, Teatrem San Carlo, Galerią Umberto I, Via Orazio i wzgórzem Posillipo. Przejazd do San Giovanni Rotondo.
Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo, kolacja i nocleg.

dzień III

10.09.2023

sobota

San Giovanni Rotondo- Monte Sant Angelo

SAN GIOVANNI ROTONDO to miasteczko rozsławione przez słynnego stygmatyka Ojca Pio, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II. W miasteczku znajduje się Bazylika i Klasztor, gdzie mieszkał Ojciec Pio oraz założony przez świętego szpital – Dom Ulgi w Cierpieniu. Zobaczymy także Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Grób Św. Ojca Pio. Popołudnie spędzimy w panoramicznym Monte Sant’Angelo, gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Tutaj w Grocie Św. Michała w V w. objawił się Michał Archanioł, który poświęcił to miejsce. Ku jego czci wzniesiono sanktuarium, jedyną świątynię nie poświęconą ludzką ręką… A do tego jest to miejsce trochę polskie, bo opiekunami sławnego sanktuarium są od wielu lat polscy Michalici. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

dzień IV

11.09.2023

niedziela

Lanciano- Manopello- Rzym

W drodze do Rzymu odwiedzimy Lanciano i Manopello. W LANCIANO według Kościoła katolickiego w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. MANOPELLO stało się głośne za sprawą niemieckiego dziennikarza i pisarza Paula Badde'go, który po przeprowadzeniu prywatnego śledztwa, doszedł do wniosku, że całun z Manoppello jest tak naprawdę chustą grobową Chrystusa. Znalezienie relikwii wzbudziło także zainteresowanie kościoła katolickiego. Rok 2006 został ogłoszony rokiem jubileuszu całunu z Manoppelo. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 i była to pierwsza wizyta papieska w Manopello. Przyjazd do Rzymu. Spotkanie z wiecznym miastem rozpoczniemy od zwiedzania Bazyliki Świętego Pawła za Murami, jednej z czterech bazylik patriarchalnych Rzymu i panoramicznego objazdu miasta, podczas którego zobaczymy m.in.: Circo Massimo - najstarszy i największy cyrk starożytnego Rzymu, Aventyn i Usta Prawdy w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin. Zakwaterowanie w hotelu w Rzymie.

dzień V

10.09.2023

poniedziałek

Rzym- Watykan

Rano msza św. Przy grobie św. Jana Pawła II, następnie zwiedzanie bazyliki św. Piotra i jednego z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, Muzeów Watykańskich ze słynną Kaplicą Sykstyńską, dziełem Michała Anioła, miejscem konklawe i wyboru papieży. Wizytę w Watykanie zakończymy na Placu Św. Piotra. Czas wolny i powrót do hotelu.

 

dzień VI

13.09.2023

wtorek

 

Rzym Antyczny i Barokowy

Dzisiaj zobaczymy zabytki Rzymu Antycznego i Barokowego. Zobaczymy Koloseum – symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum- centrum politycznego i towarzyskiego życia starożytnego Rzymu, Kapitol, Fori Imperiali, Panteon- świątynię wszystkich bogów oraz najpiękniejsze place, fontanny i najbardziej znane rzymskie ulice: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Plac Navony z fontanną 4 Rzek, Fontannę di Trevi rozsławioną przez film Felliniego Dolce Vita z Anitą Ekberg, via del Corso- centralną ulicę Rzymu z barokowymi kamienicami, via Condotti z luksusowymi butikami. Przy via Condotti znajduje się też słynna Caffe Greco z 1760 r , gdzie bywali m.in. Mickiewicz, Słowacki i Sienkiewicz. Powrót do hotelu.

dzień VII

14.09.2023

środa

Audiencja Generalna z Ojcem św. Franciszkiem w Watykanie,

Bazyliki Patriarchalne Rzymu

Po audiencji zwiedzimy kolejne bazyliki rzymskie: Bazylikę Św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Najświętszej Maryi Większej. Msza św. Powrót do hotelu. Czas wolny.

dzień VIII

15.09.2023

czwartek

Monte Cassino –Pompeje-  Neapol- Gdańsk

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i pojedziemy na Monte Cassino, aby oddać hołd poległym polskim żołnierzom i zwiedzić klasztor Benedyktynów. Wedle tradycji Benedykt z Nursji dotarł do Monte Cassino między 525 a 529 rokiem. Mistyka tego miejsca kazała Benedyktowi założyć kolejny klasztor i w nim osiąść. Na potrzeby klasztoru wykorzystano antyczne miejsce kultu urządzone po chrześcijańsku. Świątynia Febusa stała się kościołem pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Zwiedzanie zakończymy wizytą na cmentarzu polskim. Przejazd na lotnisko w Neapolu. Wylot do Gdańska godz. 16:35 linią Ryanair. Przylot godz.19:10. Zakończenie pielgrzymki.

 

                                            CENA: 750 EURO + BILET LOTNICZY

 

ŚWIADCZENIA:

 

 1. Przelot  liniami Ryanair -  Gdańsk – Neapol – Gdańsk + bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny

             o wymiarach 55 x 40 x 23 cm                    

 1. Przejazd włoskim autokarem wg programu
 2. Noclegi w pokojach 2-osobowych  
 3. Opłata klimatyczna
 4. Śniadania
 5. Obiadokolacje
 6. Opieka pilota na trasie pielgrzymki,
 7. Przewodnik miejscowi zgodnie z programem.
 8. Ubezpieczenie kosztów leczenia w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).  

 

CENA NIE ZAWIERA:

 1. Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 2. Biletów komunikacji miejskiej,
 3. Indywidualnego nagłośnienia,
 4. Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 1. Napojów do obiadokolacji.

 

UWAGI:

Msza św. codziennie –  miejsca sprawowania Mszy uzgodnione z Opiekunem Duchowym

 1. Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 2. Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od nie

MSZE ŚWIĘTE

C E K C Y N
Niedziela i Uroczystości
7.30,  9.15,  12.00,  15.00
Dni powszednie
16.00, 17.00, 18.00 

MAŁE GACNO (filia)
Niedziela i Uroczystości

godz.10.30

I Piątek Miesiąca 

godz. 17.00 spowiedź,

godz. 17.30 Msza św.

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą świętą

BIURO PARAFIALNE

Codziennie po  Mszy świętej

Zanim będzie za późno

kliknij w rysunek aby zobaczyć więcej...

Linki na YouTube

1. Ks. Waldemar Chrostowski

w Częstochowie: Daliśmy się uwieść

https://www.youtube.com/watch?v=B3FXUInXd5A

2. Komu przeszkadza POLSKA ..?

ks. prał. Józef Niżnik (Strachocina)

https://www.youtube.com/watch?

v=aKL_YAY19Us

3. Co z nami gdy się nie modlimy?

- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (19 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=_ymqiqichVk

4. Aby zrozumieć Eucharystię ..?

????- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (26 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=s5GC4v-DZVQ

5. Ks. Dariusz Oko o fenomenie polskiego Kościoła

https://www.youtube.com/watch?

v=tBG3ydDAG3I