Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Cekcyn

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII 14 – 23.10.2024

Sobota, 30 Grudzień 2023 r.

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII 14 – 23.10.2024


PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII

14 – 23.10.2024

                                                    

PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO CEKCYN

OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ KRZYSZTOF KOSOBUDZKI

 

Madryt – Toledo – Lizbona – Fatima – Nazare – Batalha – Coimbra – Porto –

Santiago de Compostela – Avilla – Madryt

 

 

dzień I

14.10.2024

poniedziałek

 

Zbiórka uczestników na lotnisku w Rębiechowie o godz. 6:50. Wylot o 8:50 z Gdańska do Warszawy (przylot 9:50). Wylot z Warszawy do Madrytu 10:40, przylot do Madrytu 14:35. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po starej stolicy Hiszpanii m.in.: Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg, kolacja.

dzień II

15.10.2024

wtorek

 

Śniadanie. Przejazd do Lizbony, po drodze postój w Almada pod pomnikiem Chrystusa Króla z doskonałym punktem widokowym na stolicę Portugalii. Przejazd przez Most 25 Kwietnia, wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny z Belém, który jest częścią słynnego klasztoru św. Hieronima, Pomnik Odkrywców, rzut oka na Wieżę Belem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

dzień III

16.10.2024

środa

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lizbony: Praça do Comércio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie
w hotelu, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień IV

17.10.2024

czwartek

 

Śniadanie, zapoznanie się z Sanktuarium Fatimskim, które zostało wybudowane
w miejscu objawień Matki Bożej m.in.: Bazylika Różańcowa, Kaplica Objawień, Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół Trójcy Przenajświętszej, muzeum. Czas wolny, kolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień V

18.10.2024

piątek

 

Śniadanie. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział
w uroczystościach religijnych. Nocleg.

dzień VI

19.10.2024

sobota

 

Śniadanie. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce, gdzie urodziły się fatimskie dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.

dzień VII

20.10.2024

niedziela

 

Śniadanie. Przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Spacer poprzez słynny Uniwersytet do Katedry, a następnie do Praça do Comércio. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację
i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

dzień VIII

21.10.2024

poniedziałek

 

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Avila miasta położonego w regionie Kastylia i Leon. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

 

 

 

dzień IX

22.10.2024

wtorek

 

 

 

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po mieście. Spacer zaczniemy od kościołów: św. Piotra, św. Marcina, św. Juana z Avila i klasztor św. Tomasza, a skończymy na Katedrze Zbawiciela. Podczas spaceru zapoznamy się z nierozerwalnie związaną z Avila postacią św. Teresy od Jezusa. Przejazd do Madrytu.

Wizyta na głównych placach stolicy Hiszpani : Plaza Mayor , Puerta del Sol i słynna Gran Via. Obiadokolacja i nocleg w Madrycie.

dzień X

22.10.2024

środa

 

Śniadanie. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim i wizyta w madryckiej Katedrze De Nuestra  Señora de la Almudena, wylot do Warszawy o 15:30, przylot do Warszawy 19:10. Wylot do Gdańska o 23:05, przylot do Gdańska o  godz. 00:05 +1. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:  5950 zł/osoba

 

 

 

ŚWIADCZENIA:

 

Przelot samolotem rejsowym LOT na trasie  Gdańsk – Warszawa – Madryt – Warszawa – Gdańsk, (bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość),

Przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,

9 noclegów w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,

Śniadania zgodnie z programem,

Obiadokolacje zgodnie z programem,

Opieka pilota na całej trasie,

Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,

Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu (kradzież) w Signal Iduna 

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe. Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).  

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - około 50 euro

Indywidualnego nagłośnienia 5 zł/dzień

Napojów do obiadokolacji,

Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (15+15) zł

 

 

UWAGI:

 

Każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,

Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

Numer konta na wpłaty remontu organów w kościele parafialnym

54 8144 0005 2120 0000 0978 0001

z dopiskiem ,,Na remont organów''

MSZE ŚWIĘTE

C E K C Y N
Niedziela i Uroczystości
7.30,  9.15,  12.00,  15.00
Dni powszednie
16.00, 17.00, 18.00 

MAŁE GACNO (filia)
Niedziela i Uroczystości

godz.10.30

I Piątek Miesiąca 

godz. 16.00 spowiedź,

godz. 16.30 Msza św.

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą świętą

Adoracja Naświętszego Sakramentu

Od wtorku do soboty od godz.17.30 do 18.00

BIURO PARAFIALNE

Codziennie po  Mszy świętej

Email: biuro@parafiacekcyn.pl
Tel.: 513 934 107

Zanim będzie za późno

kliknij w rysunek aby zobaczyć więcej...

Linki na YouTube

1. Ks. Waldemar Chrostowski

w Częstochowie: Daliśmy się uwieść

https://www.youtube.com/watch?v=B3FXUInXd5A

2. Komu przeszkadza POLSKA ..?

ks. prał. Józef Niżnik (Strachocina)

https://www.youtube.com/watch?

v=aKL_YAY19Us

3. Co z nami gdy się nie modlimy?

- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (19 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=_ymqiqichVk

4. Aby zrozumieć Eucharystię ..?

????- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (26 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=s5GC4v-DZVQ

5. Ks. Dariusz Oko o fenomenie polskiego Kościoła

https://www.youtube.com/watch?

v=tBG3ydDAG3I

6. Rola św. Andrzeja Boboli dla Polski

| ks. Józef NIŻNIK

https://www.youtube.com/watch?

v=E8ZjSDQJHfw