Drodzy Parafianie,

Otrzymaliśmy notatkę następującej treści:


 

W dniu 1.05.2020 r. w miejscowości Sicienko w województwie kujawsko - pomorskim doszło do pożaru domu dwurodzinnego w którym mieszkają nasi rodzice w przedemerytalnym wieku oraz 13 letnia siostra. Mama jest osobą niepełnosprawną, porusza się z ogromnym trudem o dwóch kulach przy pomocy drugiej osoby i czeka na wymianę endoprotezy biodra. W drugiej części budynku mieszka wujek i ciocia w wieku emerytalnym oraz ich syn.

W wyniku pożaru została uszkodzona część dachu oraz strop. Z uwagi na ponad 100 letni wiek budynku jest duże prawdopodobieństwo, że podczas rozbiórki uszkodzonych elementów konstrukcyjnych okaże się, że nie nadaje się on do remontu i obie rodziny stracą cały swój dobytek.

Na chwilę obecną decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek został wyłączony z użytkowania co skutkuje tym, że osoby zostały pozbawione swojego miejsca do życia. Rodzina i znajomi włączają się w pomoc dla poszkodowanych ale bez pomocy osób z dobrym sercem nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie zebrać potrzebnych środków.

Przesyłam też link do zrzutki: https://zrzutka.pl/na-odbudowe-domu-po-pozarze-w-sicienku

Osoby, które chciałyby pomóc odsyłamy do powyższego linku, bądź prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Proboszczem.