Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Cekcyn

Pielgrzymka Fatima - Santiago de Compostela

Piątek, 22 Wrzesień 2023 r.

Pielgrzymka Fatima - Santiago de Compostela

DZIEŃ 1 LIZBONA

Zbiórka na lotnisku Berlin Brandenburg, odprawa bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Lizbony o godzinie 06.00.

Przylot do Lizbony o godzinie 08.35, odbiór bagaży i przejazd na zwiedzanie Lizbony . Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. Następnie Bairro Alto - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, Łuk Triumfalny.  Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2 FATIMA

Śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej po Roku Jubileuszowym Stulecia Objawień: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego.  Pojedziemy do Aljustrel - wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział                       w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 3 BATALHA – TOMAR - FATIMA

Śniadanie, po którym przejazd na  zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa  – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja,

po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 4 COIMBRA – PORTO

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta-  nabrzeże Ribeira oraz Kościół św. Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro.

W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5 SANTIAGO de COMPOSTELA

Śniadanie i przejazd do Santiago de Compostela- już od średniowiecza cel pielgrzymów  z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Nazare, czas na relaks i plażowanie w urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  7 SINTRA - CABO da ROCA

Po śniadaniu przejazd do Sintry - bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej - Pałacu Narodowego. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy.  Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz.

Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz. 15.55, wylot powrotny z Lizbony o godzinie 17.55, przylot do Berlina o godzinie 22.20, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 22.06 – 28.06.2024

Cena pielgrzymki dla grupy:

36 - 40 os.

41 i więcej os.

Cena zawiera:

1. Przeloty Berlin – Lizbona - Berlin liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi

i bagażowymi 23 kg + 8 kg

1. Zakwaterowanie: 6 noclegów w Hotelach ***/****; pokoje 2,3 os. z łazienkami
  2. Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  3. Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
  4. Opiekę i informację turystyczną pilota
  5. Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 20 000 EUR,

NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich,  itp. (na ten cel należy posiadać ok. 160  EUR/os.),

- napojów do obiadokolacji,

- ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki,

- świadczeń nie wymienionych w poz. „Cena zawiera”,

- Transferów na/z lotnisko Berlin.

Uwagi:

1. w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.
  2. program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
  1. dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  2. na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1250 zł.

C E K C Y N
Niedziela i Uroczystości
7.30,  9.15,  12.00,  15.00

MAŁE GACNO (filia)
Niedziela i Uroczystości

godz.10.30

I Piątek Miesiąca

godz. 16.00 spowiedź,

godz. 16.30 Msza św.

15 minut przed każdą Mszą świętą

Adoracja Naświętszego Sakramentu

Od wtorku do soboty od godz.17.30 do 18.00

BIURO PARAFIALNE

Codziennie po  Mszy świętej

Email: biuro@parafiacekcyn.pl

Zanim będzie za późno

kliknij w rysunek aby zobaczyć więcej...

Linki na YouTube

1. Ks. Waldemar Chrostowski

w Częstochowie: Daliśmy się uwieść

2. Komu przeszkadza POLSKA ..?

ks. prał. Józef Niżnik (Strachocina)

v=aKL_YAY19Us

3. Co z nami gdy się nie modlimy?

- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (19 marca 2023r.)

v=_ymqiqichVk

4. Aby zrozumieć Eucharystię ..?

????- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (26 marca 2023r.)

v=s5GC4v-DZVQ

5. Ks. Dariusz Oko o fenomenie polskiego Kościoła