pielgrzymka Grecja

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

 

 

ATENY – DELFY – METEORY – SALONIKI – KAWALA – FILIPPI – TERMOPILE – KANAŁ KORYNCKI – ATENY

 

 

Dzień I

24.06.2019 Poniedziałek

Zbiórka na lotniku w Gdańsku. Odprawa bagażowo–biletowa. Wylot do Aten. Lądowanie w stolicy Grecji. Przejazd do hotelu położonego w pasie Riwiery Ateńskiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień II

25.06.2019 Wtorek

 

Po śniadaniu wyjazd do Delf – ruiny antycznego Sanktuarium Apollona, największa i najbardziej znana wyrocznia świata antycznego. Dalszy przejazd do Kalambaki, miasteczka położonego w centralnej Grecji, u stóp majestatycznych Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień III

26.06.2019

Środa

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Meteorów – zespół wiszących klasztorów z XIV w., usytuowanych na szczytach skalnych na wys. 540-630 m. n.p.m. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Następnie przejazd do Salonik, na północ Grecji. Zwiedzanie: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda św. Jerzego, plac Arystotelesa, objazd miasta. Przejazd w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień IV

27.06.2019

Czwartek

Po śniadaniu przejazd do Kawali, antycznego Neapoli, gdzie przybył św. Paweł podczas pierwszej podróży ewangelizacyjnej po Europie. Zwiedzanie portu, dawnego akweduktu oraz dziedzińca kościoła św. Pawła z pamiątkowymi mozaikami. Następnie przejazd do Filippi, odległego od Kawali o 16 km, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Powrót do hotelu w okolice Salonik, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień V

28.06.2019

Piątek

Po śniadaniu przejazd na południe Grecji w okolice Aten. Po drodze postój w Termopilach, w miejscu sławetnej antycznej bitwy roku 480 p.n.e. przybycie do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień VI

29.06.2019

Sobota

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy greckiej. Ateny: Akropol, Areopag, Agora, stary Stadion Olimpijski, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Czas wolny w dzielnicy Plaka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień VII

30.06.2019

Niedziela

Po śniadaniu przejazd do starożytnego Koryntu. Zwiedzanie terenów archeologicznych danego miasta, w którym św. Paweł przebywał długi czas i utworzył prężną gminę chrześcijańską. Powrót do hotelu, po drodze postój nad Kanałem Korynckim. Wycieczka statkiem po kanale. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień VIII

01.07.2019

Poniedziałek

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

 

CENA: 480 euro + bilet lotniczy

 

 

ŚWIADCZENIA:

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 

UWAGI: