«  Październik 2019  »

OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ MIROSŁAW BUCHOLC

Dzień I

25.01.2020

Zbiórka uczestników na lotnisku w Bydgoszczy we wczesnych godzinach porannych. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela. Lądowanie w Tel Awiwie. W drodze do Galilei wizyta w Hajfie malowniczo położonym mieście nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel, widok na  Ogrody Bahaitów. Przejazd do hotelu w Nazarecie zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

26.01.2020

Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor oraz wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Nazaret – rodzinne miasto Jezusa, źródełko Marii,  Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grota stanowiąca część domu Marii, Kościół św. Józefa.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

27.01.2020

Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Kościół św. Piotra. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze. Po południu przejazd do Tabghy.  Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Przejazd do Betlejem do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

28.01.2020

Śniadanie. Przejazd do Qasr al-Yahud – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Przejazd do Jerycha, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – widok na Tel es-Sultan (z zewnątrz) oraz Górę Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na kąpiel w morzu. Powrót do  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

29.01.2020

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy. Następnie zwiedzanie Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, Grota Mleczna. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

30.01.2020

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy, zwiedzanie: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Następnie wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, Dominus Flevit. Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Po południu dzielnica Żydowska Cardo,  Syjon Chrześcijański - Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra „In Gallicantu” znajdującym się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym Apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII

31.01.2020

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu. Kościół Św. Anny - tradycyjne miejsce narodzenia Marii. Następnie wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową  wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na Starym Mieście. Posiłek w Jerozolimie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa bagażowo - biletowa. Wylot z Tel Awiw do Polski.

Dzień VIII

01.02.2020

Lądowanie na lotnisku w Bydgoszczy we wczesnych godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3600  zł

ŚWIADCZENIA:

• przelot na  trasie Bydgoszcz – Tel Awiw,  Tel Awiw – Bydgoszcz liniami izraelskimi,
  • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
  • noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
  • śniadania,
  • obiadokolacje,
  • ubezpieczenie KL, NNW i  bagażu w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi,
  • opieka kwalifikowanego przewodnika biblisty na trasie pielgrzymki,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Kafarnaum, Kościoła św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła św. Anny i sadzawki Betesda, Muzeum Yad Vashem, Tabgha, Góra Błogosławieństw,
  • rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim,
  • wjazd taksówką na Górę Tabor,
  • lunch:  tradycyjna  ryba  Św. Piotra,
  • indywidualne nagłośnienie.

CENA NIE ZAWIERA:

• zwyczajowych napiwków  w kwocie 50 USD, płatnych u przewodnika,
  • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł,
  • napojów do obiadokolacji.

UWAGI:

• codzienna Msza św. w miejscu uzgodnionym z Kustodią i Opiekunem Duchowym,
  • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
  • godziny lotów podane są w czasach lokalnych,
  • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.