Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie

Diecezja Pelplińska

Radio Głos

Kalendarz

«  Czerwiec 2017  »
PoWtŚrCzPiSoNi
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Gmina Cekcyn

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Ogłoszenia parafialne

 

 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 czerwca 2017 r.

1.  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

 2.  We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, odprawiamy Nowennę do matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 3.  Pół godziny przed Nowenną czyli o godz. 1730 grupa modlitewna św. Wincentego Pallottiego, przewodniczy modlitwie różańcowej. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

 4.  W czwartek, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.

 5.  Msze św. będziemy sprawowali: 1000; 1600 i o 1800;

      w Małym Gacnie o godz. 1700

 6.  Kolekta z tej Uroczystości przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej

 7.  W piątek przed południem, z uwagi na mój wyjazd na pielgrzymkę, będziemy nawiedzali chorych z posługą sakramentalną

 8.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego.

 9.  Dziękuję p. Mirosławowi Łepkowi  za kiełbaski na grilla dla dziewcząt które sypały kwiaty, niosły różaniec i dla ministrantów.

 10.  W małym Gacnie: dziękuję rodzinie p. pana Jana Majrowskiego za sprzątanie w kościele w ub. tygodniu. Teraz proszę rodzinę p. Hanny Majrowskiej