«  Sierpień 2017  »

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

13 sierpnia 2017 r.

1. We Wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2. Ta uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

3. W środę o godz. 1800 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Wcześniej o 1730 Wspólnota Modlitewna prowadzi Różaniec na który serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj kolekta inwestycyjna na rzecz naszej parafii.

5. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”

6. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

7. Zapowiedzi:

II. Łukasz Lubiński, kawaler, zam. Brzemiona, par. Sierosław
      Anna Maria Müller, panna, zam. Cekcynek

I. Adam Rogowski, rozwiedziony, zam. Cekcyn ul. Graniczna
     Joanna Magdalena Żak, panna, zam. Cekcyn ul. Graniczna

I. Wojciech Bernard Kupczak, kawaler, zam. Klonowo, par. Lubiewo
     Monika Grelewicz, panna, zam. Ostrowo

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

⦁ 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

⦁ 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;