Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego
Cekcyn

BRNO - BRATYSŁAWA - WIEDEŃ- DOLINA WACHAU - od 24 do 28 czerwca 2024r.

Sobota, 13 Styczeń 2024 r.

BRNO - BRATYSŁAWA - WIEDEŃ- DOLINA WACHAU - od 24 do 28 czerwca 2024r.


BRNO - BRATYSŁAWA – WIEDEŃ- DOLINA WACHAU

24-28.06.2024r.

 

DZIEŃ I PONIEDZIAŁEK 24.06.2024

Zbiórka pielgrzymów przed godz. 5:00 w Cekcynie w uzgodnionym miejscu. Pakowanie bagaży. 5:00 wyjazd do Brna – stolicy Moraw. Msza św. i widokówka  z historycznej części miasta (730km). Dalsza podróż do Bratysławy (130km). Zakwaterowanie w hotelu Sorea Regia zlokalizowanym w malowniczej okolicy bratysławskiego wzgórza zamkowego, w pobliżu nabrzeża Dunaju. Obiadokolacja w restauracji Hradna Brana. Nocleg.

 

DZIEŃ II WTOREK 25.06.2024

Śniadanie. Wjazd na Kahlenberg – wzgórze w Lesie Wiedeńskim. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Wizyta w kościele polskim św. Józefa z salą pamięci poświęconej temu wydarzeniu i św. Janowi Pawłowi II. Msza św. Panorama Wiednia z punktu widokowego imienia Stefanii na Kahlenbergu. Przejazd do centrum historycznego Wiednia. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta zgodnie z planem ustalonym przez Opiekuna Duchowego. Powrót do hotelu w Bratysławie. Obiadokolacja w restauracji Hradna Brana. Nocleg.

 

DZIEŃ III ŚRODA 26.06.2024

Śniadanie. Przejazd do Marianki położonej w malowniczej dolinie u podnóża Niskich Karpat Słowackich. Msza św. w Bazylice Narodzenia Matki Bożej w Mariance. Zapoznanie z sanktuarium i jego historią. Przejazd do Bratysławy. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, z którym ruszymy zwiedzać malutkie, duże miasto, najmłodszą i jednocześnie najmniejszą stolicę Europy, pełną historii. Powrót do hotelu. Przygotowanie do wyjazdu na kolację, a następnie na koncert muzyki Mozarta i J. Straussa w Złotej Sali Musiknavereinu we Wiedniu, gdzie odbywają się coroczne koncerty noworoczne - godz. 20:15. Po koncercie około godz. 22:00 powrót do Bratysławy na nocleg.

 

DZIEŃ IV CZWARTEK 27.06.2024

Śniadanie. Wyjazd  do Wachau i spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Jest to malowniczy przełom Dunaju oddalony ok. 65km od Wiednia z wieloma atrakcjami: winnice na stokach nadbrzeża Dunaju, ruiny zamków i urocze pięknie zachowane miasteczka oraz wspaniale opactwo Benedyktynów Melk. Rejs statkiem na odcinku Krems-Dürnstein.  Spacer w Dürnstein i zwiedzanie Opactwa. Obiadokolacja w restauracji Hradna Brana. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ V PIĄTEK 28.06.202

Śniadanie. Msza św. w Bratysławie. Pożegnanie ze stolicą Słowacji. Podróż powrotna do Polski i dalej autostradą A1 na północ do obwodnicy trójmiasta, a następnie do miejsca wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

 

CENA: 2450 zł/os.

 

 

 

 

 

ŚWIADCZENIA:

• Przejazd autokarem wg programu

• Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelu Sorea Regia - hotel o unikalnym położeniu w cichym, spokojnym miejscu, w części willowej miasta, na wzgórzu w pobliżu Starówki. Z hotelu rozciąga się widok na Dunaj, czy park a dzięki jego położeniu można się piechotą dostać na Stare miasto deptakiem, spacerem przy Dunaju, albo tramwajem. Pokoje urządzone ze smakiem. W pokojach: łazienka (suszarki do włosów), telefon, TV - LCD, radio , wi-fi, sejf, mini bar oraz balkon.

• Opłaty klimatyczne,

• Śniadania wg programu

• Obiadokolacje wg programu

• Opieka pilota na trasie wycieczki,

• Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,

•   Ubezpieczenie KL, NNW, Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe). Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).  

 

CENA NIE OBEJMUJE:

• Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (bilet na koncert muzyki Mozarta

• i J. Straussa w Złotej Sali Musiknavereinu we Wiedniu 59€),

• Bilety komunikacji miejskiej,

• Indywidualne nagłośnienie,

• Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,

• Napoje do obiadokolacji.

 

UWAGI:

• Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

• Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

Numer konta na wpłaty remontu organów w kościele parafialnym

54 8144 0005 2120 0000 0978 0001

z dopiskiem ,,Na remont organów''

MSZE ŚWIĘTE

C E K C Y N
Niedziela i Uroczystości
7.30,  9.15,  12.00,  15.00
Dni powszednie
16.00, 17.00, 18.00 

MAŁE GACNO (filia)
Niedziela i Uroczystości

godz.10.30

I Piątek Miesiąca 

godz. 16.00 spowiedź,

godz. 16.30 Msza św.

Spowiedź

15 minut przed każdą Mszą świętą

Adoracja Naświętszego Sakramentu

Od wtorku do soboty od godz.17.30 do 18.00

BIURO PARAFIALNE

Codziennie po  Mszy świętej

Email: biuro@parafiacekcyn.pl
Tel.: 513 934 107

Zanim będzie za późno

kliknij w rysunek aby zobaczyć więcej...

Linki na YouTube

1. Ks. Waldemar Chrostowski

w Częstochowie: Daliśmy się uwieść

https://www.youtube.com/watch?v=B3FXUInXd5A

2. Komu przeszkadza POLSKA ..?

ks. prał. Józef Niżnik (Strachocina)

https://www.youtube.com/watch?

v=aKL_YAY19Us

3. Co z nami gdy się nie modlimy?

- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (19 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=_ymqiqichVk

4. Aby zrozumieć Eucharystię ..?

????- ks. prałat Józef Niżnik

#Strachocina (26 marca 2023r.)

https://www.youtube.com/watch?

v=s5GC4v-DZVQ

5. Ks. Dariusz Oko o fenomenie polskiego Kościoła

https://www.youtube.com/watch?

v=tBG3ydDAG3I

6. Rola św. Andrzeja Boboli dla Polski

| ks. Józef NIŻNIK

https://www.youtube.com/watch?

v=E8ZjSDQJHfw